o4
JESENICKÁ KONZERVATIVNÍ LIGA


„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.
To je trestem za neochotu podílet se na politice.“
Platón, 427—347 př. n. l.
www.zakopcem.cz
www.jestyd.cz
pravyprostor.net
michalapetr.com
vlkovobloguje.wordpress.com
pokec24.cz
cz24.news
protiproud.info
infovojna.bz
prvnizpravy.cz
necenzurovanapravda.cz
svobodny-svet.cz
otevrisvoumysl.cz
pravednes.cz
Útěk z Prahy?


Určitě nejsem sám, kdo si láme hlavu nad chystaným výjezdním zasedáním české vlády v Jeseníku. Je to něco, co vláda běžně nedělá. A pokud to bude chtít praktikovat pro problematické regiony celé země, místo vládnutí projezdí se zbytkem volebního období.
2023/230324platy.webpAle. Česká vláda prý přijede do Jeseníku řešit problémy Jesenicka. Alespoň podle starostky Jeseníku Zdeny Blišťanové (TOP 09), která prohlásila, že bude žádat konkrétní a jasné výstupy, jak stát pomůže Jesenicku. Blišťanová je u lizu už 9 let. Po posledních komunálních, podivně těsně vyhraných volbách pro jistotu ani nepřišla s programovým prohlášením a nemusela jej tedy měnit za pochodu jako česká vláda. Jak inspirativní. Ovšem nevzpomínám si, jaké zásadní problémy se za její vlády podařilo vyřešit v Jeseníku a v okrese. Technologický náskok s 5G, technické služby, byty pro mladé, podpora vzniku nových pracovních, návrat domů mladých z vnitrozemí, lepší dopravní dostupnost, silnější turistický ruch? Všechno jen aktivistické, dobře placené kecy v kleci. Teď by to místo vlády Blišťanové měla řešit vláda česká? Vláda, která není ochotna a hlavně schopna řešit kromě Ukrajiny vůbec nic? Vláda, která zbídačuje celou zem?
A možná si na Jesenicku žijeme nad poměry a je třeba nás daňově přidusit. A možná se vláda přijíždí inspirovat a podívat se, jak bude země vypadat po jejich vládnutí. A nebo se něco naučit - Blišťanová byla první, která slíbila prosperitu města a všechno všem a po usednutí do starostenského křesla otočila o 180 stupňů - už v roce 2018! Tři roky před tím, než to samé udělala současná vládní koalice. A to přesto, že měla nejexkluzivnější podmínky pro to změnit ve městě úplně vše, obklopila se kývači, kamarády a kamarády kamarádů a podle toho to také v Jeseníku vypadá. Spekulovat nad důvody náhlého zájmu české vlády o Jesenicko, periferii periferie s mizivým počtem voličů, můžeme dlouho.
Nabídnu však ještě jedno vysvětlení, které nemusí být až tak veselé. Na stejný den zasedání vlády v Jeseníku, tedy 29. březen 2023, svolává Odborový svaz KOVO před Úřad vlády ČR demonstraci proti vládou prosazovanému odchodu do důchodu v 68 letech, aby podpořili své kolegy v náročných profesích k dřívějšímu odchodu do důchodu. Ale vláda bude z pohledu dopravní dostupnosti prakticky nejdále od Prahy, co to jde. Že by se nám sem vláda přijela schovat? Jak to vidíte vy?

24. 3. 2023, autor: Miroslav Chovanec